آخرین اخبار سایت

حضور پیمان دوستی در برنامه از فراز الوند (شبکه دو سیما)

برنامه از فراز الوند، شبکه دو سیما، یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷

پیمان دوستی:

دنیای امروز پر از استرس است و ما هیچ راهی را از بچگی برای تجربه و تخلیه هیجان های خودمان آموزش ندیده ایم.

فوتبال این فرصت را به ما می دهد که انواعی از هیجان های انسان بودن را مثل غم، شادی، ترس و رقابت جویی را به صورت غیر خشن و جامعه پسند تجربه کنیم و این موضوع به سلامت روان ما کمک می کند.

هیجان ها مخصوص انسان بودن ماست و باید توسط ما تجربه شوند و فوتبال این ابزار را در اختیار ما قرار می دهد.

فوتبال به ما هویت اجتماعی هم می دهد. ما وقتی خودمان را عضو گروه خاصی یا طرفدار آن فرض می کنیم، اعضای شبیه خودمان را با برچسب خودی مشخص می کنیم.

نگاهی به تیم های باشگاهی بیاندازید که چطور زمانی با هم رقیبت هستند، اما وقتی دوباره دسته بندی می شوند و به صورت تیم ملی طبقه بندی می شوند، چطور وحدت و هماهنگی را به همه جامعه تعمیم می دهند. خوشحالی مردم بعد از بازی های جام جهانی ۲۰۱۸ نمونه ای از این وحدت هستند

 

شروع ثبت نام کارگاه های بهاری درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد

ضمن تبریک سال نو خدمت همکاران و دانشجویان گرامی، بدین وسیله به اطلاع می رساند که دوره های آموزشی درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد(اکت – ACT) با تدریس پیمان دوستی، برای اردیبهشت ۱۳۹۷ در شهرهای تهران و همدان در حال ثبت نام می باشد.

دوره های ذکر شده به شرح زیر می باشد:

۱- دوره جامع پذیرش و تعهد درمانی (تهران) به مدت ۱۰ جلسه

۲- دوره فشرده پذیرش و تعهد درمانی(تهران) به مدت ۴ روز

۳- دوره فشرده پذیرش و تعهد درمانی (همدان) به مدت ۴ روز

 

علاقه مندان می توانند به یکی از سه روش زیر در این دوره ها ثبت نام کنند:

  1. برای ثبت نام آنلاین اینجا کلینک کنید

۲٫ با شماره ۴۴۲۴۶۷۷۰ (۰۲۱) تماس حاصل فرمایید.

۳٫ نام دوره مورد نظر خود را به شماره ۰۹۳۸۱۴۴۷۵۷۰ پیامک کنید تا در اولین فرصت با شما تماس گرفته شود.

دوره ی تخصصی ACT در مرکز آموزش های دانشگاه علم و فرهنگ

کارگاه آموزش تخصصی درمان پذیرش و تعهد با حضور پیمان دوستی
پایگاه اینترنتی پیمان دوستی به نقل از مرکز آموزش های تخصصی دانشگاه علم و فرهنگ، روز جمعه ۱۹ آذر سال ۱۳۹۵ جلسه ی اول از دوره ی درمان پذیرش و تعهد (اکت ACT) با بهره مندی از تجربیات موفق جناب آقای پیمان دوستی در مرکز رضوان برگزار شد. در این دوره مخاطبین از ساعت ۹ صبح الی ۱۷ به همراه پذیرایی و نهار در کنار یکدیگر تجربه متفاوتی از دوره ی آموزش تخصصی را تجربه کردند.

 

 

پیمان دوستی میهمان ویژه و سخنران در دومین همایش ملی آسیب شناسی تربیت اخلاقی

برخی از اظهارات پیمان دوستی در دومین همایش ملی آسیب شناسی تربیت اخلاقی

جمعه ۳ دی ۱۳۹۵

پیمان دوستی در دومین همایش ملی آسیب شناسی تربیت اخلاقی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد با اشاره به این موضوع که تعریف واحدی از اخلاق وجود ندارد و تعریف اخلاق در فرهنگ ها و بافتارهای مختلف می تواند متفاوت باشد، به مواردی در خصوص رشته روان شناسی و مشاوره اشاره کرد. وی در خصوص اخلاق در بین روان شناسان و مشاوران اظهار کرد: همان طور که مستحضر هستید هیچ تعریف واحدی از اخلاق وجود ندارد و در اینجا فقط به یک بعد پرداخته می شود. پیمان دوستی اظهار کرد: یک روان شناس یا مشاور موظف است تا نگاهی غیر قضاوت گرانه به مراجعین خود داشته باشد. روان شناسان و مشاوران قبل از هرچیز باید بتوانند کمی از قضاوت های ذهنی خود فاصله بگیرند تا بتوانند نسبت به مراجعین خود پذیرش غیر مشروط داشته باشند. وی افزود آمیخته شدن با افکار و قضاوت های ذهنی می تواند در روند مشاوره یا درمان تاثیر بگذارد و مانعی برای برقراری رابطه مشاور-مراجع ایجاد کند.

پیمان دوستی ضمن اشاره به این موضوع که ارزشی تحت عنوان درست یا غلط برای افراد وجود ندارد گفت: البته بعضی از رفتارها به طور روشن خلاف ارزش های جامعه می باشند. وی در پایان به این نکته اشاره کرد که روان شناسان و مشاوران، وظیفه دارند تا بدون هرگونه نگاه قضاوت گرانه و با پذیرش غیر مشروط، به مراجعین در خصوص حرکت در مسیر ارزش هایشان کمک کنند.